Ismaskin
En idé för en bra start
Pinnen, du vet påsen med vatten och socker, jag menade färgämnen, inte smak.
Vi skulle också kunna göra dem med ren fruktjuice, eller ännu bättre.
Det går gränsen för din fantasi, men jag kan se de koncept som behöver utvecklas med det.
Där i ritningen använde jag det visuella för granitan, men om jag öppnar ett koncept så gillar jag det, ljusa färger och lycka.
Tänka! Du producerar pinnarna och förvarar dem i lådor, du hittar återförsäljare och går...
Du måste hitta något original för att sticka ut och få dem att vilja köpa dem.
och du kan även göra dem för vuxna med alkohol.
Du hittar frysar som du håller i botten, POS och det kommer du att lägga i distributörer. annonsera vart vi än ser dina kunder, och går...
Neutral förpackning tillverkad i Home;, med sirap av hög kvalitet.
Vad du behöver
En pastöriserare, en pinnemaskin.
Det är bäst
Minifrysar för återförsäljare och POS.
A ja, jag glömde självkostnadspriset:
så en liter smak- och färgkoncentrat 10 € /5 = 2 €, vi tillsätter vatten 8 liter + 1 kg socker 0.5 i kvantitet: så vi borde ligga på 9 liter för 2.5 €
om du gör 50 ml representerar det 20 per liter 2.5 / 180 = 0.01 ct per sticka 🤩🤩🤩
Om du säljer den för 30 cts coef 30 säljer handlaren den för 1 € 🍾